Wyklejanie tablic – jak wykleja się billboard?

Wyklejanie tablic – jak wykleja się billboard

Obecnie, billboardy reklamowe to doskonałe narzędzie marketingowe. Narzędzie to przyciąga uwagę potencjalnych klientów przez cały tydzień o każdej porze dnia i nocy. Billboardy ustawiane są w miejscach, w których natężenie ruchu jest bardzo duże. Na czym polega wyklejanie tablic? Jak tego dokonać?

Wyklejanie billboardu – jakie są kluczowe kroki przygotowania przed procesem wyklejania billboardu?

Plakaty billboardowe przed rozpoczęciem procesu ich instalacji należy sprawdzić i ponumerować. Następnie, po przygotowaniu niezbędnych narzędzi takich jak nożyk introligatorski, klej billboardowy czy wałek do nakładania kleju, bryty, czyli mniejsze plansze reklamy, należy namoczyć.

Plakaty billboardowe w formie brytów należy namoczyć w przygotowanym zbiorniku z wodą. Długość tego procesu zależy m.in. od gramatury papieru oraz wielkości arkuszy. 

Plakaty billboardowe – jakie materiały i narzędzia są niezbędne do wyklejania billboardu?

Aby wyklejanie billboardu przebiegło pomyślnie, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich materiałów i narzędzi. Ważnym elementem całego procesu jest wcześniejsze przygotowanie kleju do billboardów. Konsystencja kleju musi odpowiadać warunkom pogodowym podczas procesu jakim jest wyklejanie billboardu. 

Dodatkowo, aby wyklejanie tablic przebiegało sprawnie, warto przygotować:

  • nożyk introligatorski,
  • wałek do nakładania kleju,
  • szczotkę do wygładzania przyklejonej reklamy.

Pamiętaj, aby namoczyć arkusze reklamy przed rozpoczęciem umieszczania jej na billboardzie. 

Wyklejane billboardy reklamowe – czy istnieją specjalne techniki aplikacji kleju na billboardzie, które ułatwiają proces?

Aby wyklejane konstrukcje reklamowe aplikowały się z łatwością to przed rozpoczęciem pracy, arkusze należy ponumerować i dokładnie namoczyć. Następnie należy przygotować klej o odpowiedniej konsystencji. Należy pamiętać, że konsystencja kleju musi odpowiadać warunkom pogodowym.

Aby nakładanie kleju na arkusze reklamy było łatwiejsze, warto jest wykorzystać specjalny wałek do rozprowadzania kleju. Następnie można użyć szczotki, która pomaga dokładnie przykleić billboardy wielkoformatowe i usunąć powietrze. 

Przygotowanie do wyklejania billboardu – jak to wygląda w praktyce?

Przygotowanie do wyklejania billboardu w praktyce powinno uwzględniać:

  • sprawdzenie poszczególnych brytów reklamy,
  • ponumerowanie brytów,
  • sprawdzenie na nośniku reklamowym poprzednich warstw reklamy – należy ocenić, czy żadna z nich się nie odkleja,
  • moczenie brytów,
  • przygotowanie kleju,
  • aplikację reklamy – nakładanie kleju wałkiem, aplikacja na nośniku, wygładzanie brytów szczotką.

Proces wyklejania billboardu – czy to proste zadanie?

Zastanawiasz się czy proces wyklejania billboardu jest prostym zadaniem?

Należy pamiętać, że proces wyklejania billboardu to zadanie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Jeżeli podczas przygotowania narzędzi i materiałów, będziemy pamiętać o wszystkim, aplikacja billboardu będzie niezwykle przyjemna i stosunkowo łatwa.

Proces wyklejania billboardu to praca, do której należy się odpowiednio przygotować oraz zdobyć pożądane umiejętności i wiedzę. 

Techniki aplikacji plakatów – które są najlepsze?

Techniki aplikacji plakatów umożliwiają idealne dopasowanie reklamy do konstrukcji reklamowej. Dzięki ich wykorzystaniu proces wyklejania billboardu staje się łatwiejszy. Podczas aplikacji reklamy, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich płaszczyzn. Można wykorzystać do tego pasery. Są to linie lub punkty, które ułatwiają proces montażu billboardów.

Sprawdź również: Badania ruchu a billboardy reklamowe

Podoba Ci się nasz content? Podziel się nim!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp